Afrika Örgüsü Saç Aksesuarlarıyla Buluşursa!

Bu sene Afrika örgüsü trendi geri döndü. Elbette biraz cesaret isteyen bir saç modeli olduğu aşikar. Her kadın saçlarını bu muhteşem örgü modeli ile buluşturmakta çok cesur davranamıyor. Çünkü hem kullanımı hem de bakımı bir hayli zaman ve emek gerektiriyor. Ancak muazzam göründüğünden de bahsetmek lazım. Özellikle saç bandı ile birlikte kullanıldığında Afrika örgüsü bohem ve marjinal bir duruş alıyor.

Bu yüzden Afrika örgüsü yaptıran kadınlar günlük hayatlarında ya da sosyal yaşamlarında sıklıkla saç bantları kullanmaya ve bambaşka stilleri denemeye çalışır. Özellikle uzun saçlarda muazzam bir duruş kazanan bu örgü modeli bandana formu kazandırılmış olan saç bandı modelleri ile de şahane bir uyum yakalayabiliyor.

Afrika Örgüsüne Yakışan Saç Aksesuarları Neler?

Elbette Afrika örgüsü yaptıran kadınlar bu keyfi doyasıya yaşamak için sadece saç bantlarını kullanmıyor. Aynı zamanda çeşitli saç aksesuarlarını da başarılı bir şekilde saçlarına kazandırdıklarını belirtmek gerekiyor. Son dönemde ülkemizde çok yaygın bir kullanım alanına sahip olmasa da Avrupa ülkelerinde sıklıkla saç küpeleri kullanılıyor.

Hatta dünyanın farklı ülkelerinde en çok kullanılan saç aksesuarları dendiğinde akla artık saç tokaları değil, saç küpeleri geliyor. Şık bir görünüm sunan bu tasarımlarla istenen her türlü tarzın saçlara kazandırılabildiğini de belirtmek lazım. Elbette kadınların dikkatinden kaçmayan bu detay, saçlarda sıra dışı görünümleri de beraberinde getiriyor.

Saç küpeleri ile Afrika örgüsünü buluşturanlar marjinallikte de sınır tanımıyor. Saçlara bu denli yoğun bir aksesuar kazandırılırsa elbette eller ve kollar da aksesuarlardan nasibini alıyor. Bol miktarda yüzük ve bileklik kullanımı ile muazzam bir kombin yapmak ve sıra dışı bir duruş yakalamak mümkün olabiliyor.

Yeni Trendleri Deneyin!

Siz de bu yeni trendleri mutlaka denemeli ve görünümünüze bambaşka hava kazandırmalısınız. Elbette mutlaka Afrika örgüsü yaptırmanız gerekmiyor. Saçlarınıza küçük bir örgü yaparak da bu şık aksesuarları kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz saçınız ile aynı renkte olan bir toka ile de saçınıza tutturabilirsiniz. Önemli olan kapılarınızı her daim yeniliklere açık tutmak! Biraz marjinal olmaktan zarar gelmez, öyle değil mi?

 

You Might Also Like

Bir yanıt yazın