Sıra Dışı Saç Rengi Trendi

Saçlar artık birkaç renkten ibaret değil! Geçtiğimiz yıl hayatımıza giren ve bu yıl yükselen bir trend olarak saç modasına damgasını vuran sıra dışı saç renkleri cesur kadınların tercihi oluyor. Artık saçlarda gökkuşağının tüm renklerini görmek mümkün! Geçtiğimiz yıl sprey boyalar ile geçici olarak renklendirilen saç tutamları artık kalıcı boyalar ile renkleniyor.

Gri Saç Trendi Yükselişte!

Özellikle gri renkler hemen her yaş grubu tarafından tercih edilen trendin başında geliyor. Açık gri ya da koyu gri gibi farklı ton seçenekleri de sunan bu renk, pastel renkler arasında bir geçiş tonu olarak da kullanılabiliyor. Çok canlı ve iddialı görünmek istemeyen kadınlar, sıra dışı saç rengi marjinalliğine yenik düştüklerinde rotasını griye çeviriyor.

Pembeye Tutkuyla Bağlı Olanlar Buraya!

Pembe tutkunu olan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar fazla! Artık bu kadınlar saçlarına da en sevdikleri rengin hakim olmasını sağlayabiliyor. Uzun yıllar sadece pembe renkte saç bandı kullanan ve kıyafetlerinde de bu renge fazlasıyla yer verenler sonunda saçlarında pembenin her tonunu görebiliyor. Pembe saç trendi saçların sadece uç bölümüne uygulanması şeklinde de kendini belli ediyor.

Tüm Renkler Bir Arada!

Marjinal olarak değerlendirilebilecek saç renkleri olan mavi, yeşil, gri, mor ve pembe gibi tonların tamamını, tutam tutam saçlara uygulamak da başlı başına farklı bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadınlar renkli bir kişiliğe sahip olduklarını vurgulamak için renkli saç bantları kullanmayı da ihmal etmiyor. Ortaya adeta bir renk şöleni çıkmasını sağlayan renkli saç bandı modelleri ve rengarenk saçlar buluştuğunda dinamik ve enerjik bir duruş da kaçınılmaz oluyor.

Saçlarda Neon Renkler

Aslında bu trend kendini uzun zaman öncesinde belli etmişti. Çünkü neon renkler bir hayli zaman öncesinde saç aksesuarları çeşitlerinde kullanılmaya başlanmıştı. Sonunda sıra dışı saç rengi trendinden destek alan neon renkler, saçlarda da karşımıza çıkmaya başladı. Gece ışık altında çok daha iddialı bir görünüm sergileyen neon renkler de önümüzdeki yıl daha fazla ilgi görecek gibi görünüyor.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın