Saç Bandıyla Topuz Yapma

Saç bantlarını tek başına kullanabileceğiniz gibi çeşitli saç modellerini saçlarınıza kazandırmak için de kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere saç bandı kullanarak nasıl şahane bir ense topuzu yapabileceğinizi aktaracağız. Üstelik bu saç modeli hem iş hayatında hem de sosyal hayatınızda kullanım için gayet uygun. Saçınıza kısa zamanda bir model kazandırmak zorunda kaldığınızda da saç bantları ile yapımı çok kolay olan bu modeli uygulayabilirsiniz.

Öncelikle saç bandını saçınıza dikkatli bir şekilde takın. Sonrasında ise saç bandının hemen altında kalan bir tutam saçı alarak saç bandının etrafına dolayın. Aynı işlemi saçınızın diğer yan bölümü için de uygulayın. Ardından saçlarınızın ense kısmında kalan bölümünü de dikkatli bir şekilde saç bandına dolayın.

Bu esnada istediğiniz sıklıkta saç topuzu yapabilir yani topuzun sıkılığını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda seçtiğiniz saç bandı modelleri de ince olmalıdır. Eğer kalın bir saç bandını seçerseniz istediğiniz muntazam saç görünümünü yakalayamayabilirsiniz. Bu nedenle olabildiğince ince bir saç bandını tercih ederek deneme yapın.

Saçınıza fotoğrafta görüldüğü şekli kazandırmanızın ardından hafifçe saç spreyi sıkabilir ve düzgün duruşunu gün boyunca korumasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda topuzu yaptıktan sonra saçınıza farklı saç aksesuarları da kazandırabilir ve daha şık bir duruş kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Hemen şimdi küçük bir deneme yapın. Bu saç modelini sıklıkla uygulamak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın