Saç Aksesuarlarında Yeni Bir Trend!

En yeni saç trendlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlere bu defa çılgın bir trendden söz edeceğiz. Uygulayıp uygulamamak elbette tamamen size kalmış. Ancak yakın zamanda siz de kendinizi küçük bir deneme yapmaktan alıkoyamayacaksınız. Bu trend aslında saç bandı modellerinin son dönemde daha fazla kullanılmaya başlanması ile birlikte hayatımıza girdi de diyebiliriz.

Bu yaz saç bandı modelleri yenilendi ve artık hem daha renkli hem de çok daha şık görünen tasarımlarla boy gösterme şansını da elde ediyoruz. Ancak elbette yükselen bir trend olan bu tasarımlara sıkı rakipler de geliyor. İşte sözünü ettiğimiz bu çılgın trend de yakında saç bantlarının en güçlü rakibi olabilir. Sizleri daha fazla bekletmeyelim ve hemen bu trendi açıklayalım.

Fotoğrafı gördüğünüzde anlamış olabilirsiniz. Söz konusu trend kolyelerin saç aksesuarları olarak kullanılmasından doğuyor. Bu yeni trend özellikle genç kızlardan tam not aldı diyebiliriz. Genç kızlar kolyelerini bir aksesuar olarak kullanmaya devam ediyor. Ancak bu defa boyunlarına değil, saçlarına takıyorlar. Trendin öncüsü kim oldu, bilinmiyor. Ancak kısa sürede sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya başlaması yaygınlaşmasını da beraberinde getirdi.

Kolyelerden Gelen Saç Şıklığı!

Dolayısıyla saç aksesuarı olarak kolyelerin sıklıkla kullanıldığı bir döneme giriyoruz da diyebiliriz. Boncuklu tasarımlardan metal ve ince zincirli tasarımlara kadar aklınıza gelebilecek hemen her türlü kolyenin saçlara takıldığı bu trende ayak uydurmak size de eğlenceli gelebilir. Ancak seçtiğiniz kolyenin saç modelinize uygun olmasına da özen göstermenizde fayda var.

Gün içerisinde saçlarınızdan düşmemesi için mutlaka tel tokalar ile destekleyin. Aksi halde kolye saçlarınızdan kayarak düşebilir ve hem saçınızın bozulmasına neden olur hem de kırılabilir. Sizi de heyecanlandıran bu trendi uygularken kolyelerin aslında saçlar için tasarlanmadığı bilgisini de aklınızdan çıkarmayın.

Saç modelinize uygun kolyelerle saçlarınızı süsleyerek deneme yapabilirsiniz. Ancak ilk etapta abartıya kaçmamanızı öneririz. Özellikle çok büyük kolyeler yerine daha zarif ve daha küçük kolyelerle saçlarınızı süslemenizde fayda olacak. Ayrıca ince formda olması kaydıyla kolyeleriniz ile saç bantları modellerinin bir arada da kullanabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın