90’ların Saç Aksesuarları Geri Döndü!

90'ların Saç Aksesuar Modelleri

Bir yandan 2018 saç aksesuar trendleri konusundan bahsederken diğer yandan moda rüzgarlarına kapılarak geçmişten günümüzde bir yolculuk yapan ve yeniden hayatımıza giren trendleri de sizlerle paylaşıyoruz. “Yeni” diyemesek de “yenilenen” bir trend olduğunu söyleyebileceğimiz bu aksesuar saça dolanarak kullanılan saç bandı modellerinden başka bir şey değil! 80’li yılların sonunda kullanılmaya başlanan ve 90’lı yıllarda en parlak dönemini yaşayan bu trend yeniden popülerlik kazandı.

Saçların gevşek bir şekilde, ensede toplanması için sıklıkla tercih edilen saç bantlarıgünümüzde yine aynı amaca hizmet etmek için trendler arasındaki yerini aldı. Bu bantları iki ya da üç defa dolayarak saçlara hafif dağınık bir görünüm kazandırmak mümkün olabiliyor. Özellikle salaş stile sahip olanlar ve beraberinde bohem bir tarzı benimseyen kadınlar, bu saç bandı modelleri ile çok daha yaratıcı saç modelleri yapabilir.

Yarım Topuz Modeline Uyum Sağlayan Saç Bantları

Saçlara yarım topuz yapmak, son birkaç yılın saç modeli trendleri arasında yer alıyor. Yarım topuz için de daire şeklinde dizayn edilen bu saç bandı çeşitleri tercih edilebilir. Aynı zamanda saçların topuz bölümüne daha sıkı bir tutuş kazandıracağı için gün boyunca saç şekli, formunu koruyacaktır. Eğer bu trendin temsilcilerinden biri olmak isterseniz, daha havalı bir etki için mutlaka yarım topuz modeli ile söz konusu saç bandını buluşturun.

Atkuyruğu modellerinde de tercih edilebilecek saç aksesuarları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Atkuyruğunun biraz daha kabarık görünmesini sağlayabilir. Ayrıca ünlü isimler de günlük yaşamlarında objektiflere yakalandıklarında, 90’lı yılların favorisi olan bu saç bantlarını kullandıkları görülebiliyor. Rahat bir saç modeli için gevşek bağlanabilme özelliğine sahip olması ve aklınıza gelebilecek her türlü desende hazırlanabilmesi de çekici özellikleri arasında yer alıyor.

Trendlerin Öncüsü Olun!

Demode bir görünüm sergilememek için siz de bu saç aksesuar modelleri ile birlikte şık saç modelleri hazırlamaya özen gösterin. Trendleri takip ederek stil sahibi kadın imajınızı güçlendirebileceğiniz sakın unutmayın. Bu imajınıza destek verecek saç aksesuar trendleri, sandığınızdan çok daha etkili bir görünüm kazanmanızı sağlayacak.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın