Eski Tişörtten Saç Bandı Yapımı

Saçlarınızı birbirinden şık tasarımlarla buluşturmak için mutlaka alışveriş yapmanız gerekmiyor. Eskiyen tişörtleriniz ile son derece kolay ve keyifli bir şekilde harika saç bantları hazırlayabilirsiniz. Bu etkinlik size oldukça keyifli gelecek. İhtiyacınız olan sadece eskimiş tişört ve makas! İşte sadece bu iki malzeme ile harika bir saç bandı hazırlayabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

Ayrıca sandığınızın aksine, evde saç bandı yapımı için el becerilerinizin yüksek olması gerekmiyor. Sadece makas kullanmayı bilmeniz, şık bir tasarım hazırlamanız için yeterli olacak. Ayrıca çalışmanız bittiğinde saç bandını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Sizleri daha fazla bekletmeyelim ve tişörtten nasıl saç bandı yapılır sorusunu yanıtlayalım.

Tişörtten Saç Bantları Yapma

Öncelikle tişörtü düz bir zemine, düzgün şekilde serin. Artından etek ucu kısmındaki dikişli yeri düzgünce kesin. Bu parçaya ihtiyacınız olmayacak. Sonrasında yaklaşık 10 ila 15 cm genişliğinde bir parça elde etmek için yukarıda kalan bölümü de kesmeniz gerekiyor. Parçayı elde ettikten sonra 8 işareti olacak şekilde, tam orta bölümünden kıvırın. Sonrasında bir tur daha aynı yerden kıvırarak parçanın uç kısımlarını birleştirin. İşte el yapımı saç bandınız kullanıma hazır!

Saçınızdan kaymayacak saç bandı modelleri hazırlamak için olabildiğince dar tişörtleri tercih edin. Ancak eskimiş dar bir tişörtünüz yoksa ve bol bir tişört ile saç bandı yapacaksanız, bu durumda parçayı iki değil, üç ya da dört defa kıvırarak çapının küçülmesini sağlayabilirsiniz.

 

You Might Also Like

Bir yanıt yazın