Kullanmadığınız Takıları Saç Aksesuarına Dönüştürün!

Sizlere daha önce kullanmadığınız tişörtlerden nasıl harika saç bandı modellerini hazırlayabileceğinizi aktarmıştık. Uygulayanlar keyifli bir şekilde muhteşem saç bantları elde etti. Farklı renklerde ve farklı desenlerde olan bu saç bantlarını halen keyifle kullandığınızı biliyoruz. Bu defa saç bandı modelleri yerine çeşitli saç aksesuarları elde etmenizi sağlayacağız. Yapmanız gereken sadece kullanmadığınız takıları tek tek ayıklamanız olacak.

Sakın ayıkladığınız o kullanılmayan takıları atmayın. İşte onlar saç aksesuarları olarak görev yapmaya başlayacak. Öncelikle kullanmadığınız küpelerden başlayalım. Özellikle halka şeklinde olan ve hemen her kadının takı koleksiyonunda mutlaka bulunan bu zarif takılar bu defa saçlarınızı süsleyecek. Ancak öncesinde saçlarınıza tutam şeklinde örgü modeli kazandırmanız gerekiyor.

Kullanmadığınız Küpelerden Saç Aksesuarı Yapma!

Ardından bu küpeleri saçlarınıza takabilir ve son derece şık saç aksesuarları elde edebilirsiniz. Hatta dilerseniz bu küpeleri istediğiniz renge boyayabilir ve farklı renklerde aksesuarlar da elde edebilirsiniz. Elbette sadece küpelerden söz etmiyoruz. Hemen kullanmadığınız kolyelerden de nasıl saç aksesuarları elde edebileceğinizi açıklayalım.

Öncesinde saçlarınıza birkaç adet halka şeklinde küpe takmanız gerekiyor. Sonrasında kullanmadığınız kolyeyi bu küpelerin arasından geçirerek muazzam bir saç aksesuarı görünümü yakalayabilirsiniz. Üstelik isterseniz hafif bol şekilde de takabilirsiniz.

Rihanna Bunu Denemişti!

Son olarak sıradan bir toka ile neler yapabileceğinizden de bahsedelim. Sadece tel tokaları yan yana takarak da sıra dışı bir görünüm elde edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna bu yöntemi denemiş ve büyük ilgi görmüştü. Katıldığı bir davette kullandığı bu yöntemle günlerce gündemde kalan şarkıcı sıra dışı aksesuarlar denemeyi seviyor! Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz. Özellikle hafif marjinal bir görünüm sergilemek isteyen kadınlar mutlaka bu fırsatı kaçırmamalı!

Saçlarınıza takacağınız aksesuarlarda özgür olun! Sadece abartıya kaçmamalı ve gün boyunca saçlarınızın formunu koruyacağından ve aksesuarın düşmeyeceğinden emin olmanız gerekiyor. Bunun dışında özgürce yeni denemeler yapabilirsiniz. Unutmayın, saça şekil vermek de bir stildir! Denemeler yapmadan kendi stilinizi asla bulamazsınız! Şimdi kolları sıvayın, ayna karşısına geçin ve hemen ilk denemenizi yapın!

You Might Also Like

Bir yanıt yazın