Spor Yaparken Hangi Saç Bandını Kullanmalıyım?

Spor ya da egzersiz yaparken saçlarınızın sizi rahatsız etmemesi için toplayabilirsiniz. Ancak yine de ön bölümde bulunan saçlarınızın da yüzünüze gelmesini önlemeniz gerekiyor. İşte bu noktada devreye saç bandı modelleri giriyor. Hem kadınlar hem de erkekler için spor esnasında kullanıma özel üretilen bu bantların her şeyden önce konforlu olması gerekiyor.

Egzersiz, yürüyüş ya da spor aktiviteleri sırasında kullanabileceğiniz saç bantları birkaç farklı tasarım şeklinde hazırlanıyor. Bunların ilki silikon malzemeden üretilen ve son derece ince bir yapıya sahip olan bantlardır. Canlı renklerde dizayn edilen bu tasarımlar özellikle yaz aylarına spor yapmak için son derece ideal bir forma sahip. Çünkü terlemeye neden olmuyor ve ekstra esnek bir yapıya sahip olduğundan kolayca takılıp çıkarılabiliyor.

Havlu Saç Bandı Modelleri!

Bir diğer model de havlu kumaşından hazırlanan tasarımlardır. Bu saç bandı modelleri genellikle çift kat olarak üretiliyor ve ekstra emici özelliğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Alın ya da alında saçların birleştiği bölgeye takılabilen bu saç bantları teri anında emerek spor esnasında konforlu bir kullanım sunuyor. Erkekler tarafından da kullanılan bu modeller her mevsim kullanıma uygundur. Özellikle spor yaparken yoğun bir şekilde terleyenler seçimini hiç tereddüt etmeden bu saç bantlarından yana kullanabilir.

Soğuk Havada Kulakları Koruyan Saç Bantları

Eğer dış mekanda spor yapıyorsanız ve kış mevsimindeyseniz seçiminizi kulakları da koruyan saç aksesuarları yönünde kullanabilirsiniz. Bu tasarımlar özellikle dış ortamda yürüyüş ve spor yapanlar için ideal olabilir. Çünkü yüz bölgesini soğuktan korumak için özel olarak dizayn ediliyor. Alın ve kulakları kapatarak ısısını muhafaza etmesini sağlarken aynı zamanda terleme durumunda da teri anında emiyor.

Soğuk havada kullanıma uygun olan ve kulakları da koruma altına alan bu saç bantlarının iki farklı çeşidi bulunuyor. Bunlar ince ve kalın olanlardır. İnce olanlar daha çok sonbahar gibi çok soğuk havanın olmadığı dönemlerde daha ideal bir seçim olabilir. Kalın olanlar ise havlu kumaşından da üretilebiliyor. Bu tasarımlar en soğuk havalarda dahi yüz bölgesinin üşümesini önleyebiliyor.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın